Slavíme 30 let NPP v Hnanicích

Celý podzim pořádá Správa NP Podyjí řadu akcí pro rodiny s dětmi, na kterých představuje nové propagační a zážitkové materiály. Přání uspořádat jednu z nich také u sebe projevila knihovna v Hnanicích, tedy v obci, která leží v ochranném pásmu národního parku. Slovo dalo slovo a já jsem se k nim vypravila.

Obecní knihovna Hnanice skvěle funguje jako místo pro setkávání hnanických obyvatel. Není to obyčejná půjčovna knížek. Žije to v ní, je tam milá a laskavá atmosféra. Deskohraní, přednášky a besedy, kroužky pro děti, nabídka donášky knih až domů atd. Je zkrátka vidět, že do ní paní knihovnice Eva Dvořáková dává srdce. ? To já dokážu ocenit, protože i moje srdce částečně bije pro knihovny – první knihovnou, kterou jsem zkatalogizovala, byla ta v mém dětském pokojíčku, poslední, o poznání rozsáhlejší, byla vysokoškolská na SVŠE Znojmo.

V sobotu 23. října 2021 svítilo sluníčko a já si říkala, že na dlouho dopředu plánovanou akci nikdo nepřijde, že všichni radši vyrazí na výlet. Jak jsem se spletla! Přišla spousta dětí a jejich rodičů a společně jsme v knihovně hezky oslavili letošní 30. výročí národního parku Podyjí. Povídali jsme si o zvířatech, která můžeme v národním parku potkat, osahali jsme si hadí svlečku, skládali puzzle, hráli si, malovali na plátěné tašky, přiřazovali stopy, vybarvovali narozeninový dort a psali přání národnímu parku.

Měli byste vědět, že v Hnanicích jsou úžasné, šikovné a chytré děti! Je vidět, že národní park, který mají doslova za humny, znají a mají ho rády. Díky, Hnaničtí, bylo mi s vámi moc dobře.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *