KDO JSEM A PROČ TO DĚLÁM?

Profilová fotka Veronika Králová, Doma v Podyjí

Jmenuju se Veronika a v Podyjí jsem doma.
 

Jsem lokální patriotka: nedám dopustit na rodné Znojmo a okolní krásnou přírodu. Doslova za humny nám leží národní park Podyjí, a tak není o výletní cíle nouze. Přesto o nich leckdo neví – škoda, že?

Všechny turistické stezky v Podyjí i v sousedním Thayatalu jsem mnohokrát prošla a po těch cyklistických projela na kole. Vím, odkud je krásný výhled do hlubokého údolí řeky Dyje, kde na vás dýchne (ne)dávná historie, kde můžete potkat to a to zvíře nebo tu a tu rostlinu. Abych tento celoživotní koníček posunula, absolvovala jsem v roce 2019 kurz pro průvodce v národním parku Podyjí.

A proč jsem začala pro školy plánovat procházky národním parkem s poučně-zábavným programem?

• Protože mi tady něco takového chybělo.

• Protože si myslím, že vztah k místu, kde bydlíme nebo které navštívíme, se má budovat od malička. Stejně tak vztah k ochraně přírody.

• Protože si nechci nechat pro sebe, že máme v Podyjí hezky.

Předávání vědomostí a vytváření vzdělávacích programů jsem natrénovala v předchozích profesích a při svých dobrovolnických a volnočasových aktivitách: jako skautka jsem mj. spoluorganizovala česko-slovenské zážitkové kurzy, jako muzejní pedagožka jsem vymýšlela, jak účinně a zábavně provést školy výstavami, jako učitelka češtiny pro cizince jsem se úspěšně snažila, aby ani jedna hodina nebyla nuda.

Svoje fotky a minifilmy z Podyjí i zajímavosti k nim publikuju na Facebooku, na Instagramu a na YouTube. Nakoukněte.

Vydejte se taky do Podyjí. Neprohloupíte. A chcete-li se vydat do Podyjí se mnou, kontaktujte mě.

linkedin logo