PROGRAMY PRO ŠKOLNÍ A JINÉ DĚTSKÉ SKUPINY 

Celodenní programy (4 až 8 vyučovacích hodin)

Do Podyjí smyslů plně – zažít přírodu všemi smysly, prožít ji plnými doušky a něco se o ní zároveň naučit. Tzn. smysluplné učení s využitím všech smyslů. Pro MŠ, všechny ročníky ZŠ a SŠ nebo věkově smíšené skupiny, kdekoli v Podyjí (výchozí bod a trasa dle domluvy).

Neškola – adaptační den pro začátek nového školního roku. Vycházka do Podyjí, povídání o přírodě a hlavně hry a aktivity zaměřené na stmelení třídního kolektivu, budování důvěry, případně na seznámení nových tříd. Školní den strávený v přírodě je ideálním přechodem z prázdninového režimu do toho školního. Pro všechny ročníky ZŠ a SŠ (program je uzpůsobený věku).

Spisovatelem v Podyjí – program zaměřený na český jazyk (hrátky se slovy), pozorování přírody, současnost i historii Podyjí, hry. Výchozí bod je Znojmo. Pro 5.–9. třídu ZŠ, délka 4–6 vyučovacích hodin.

Krátké programy (2 vyučovací hodiny)

Za zvířátky do přírody – povídání o zvířatech naší přírody, pozorování, poznávačky a tematické hry. Kdekoli v Podyjí, ale také např. na Načeratickém kopci nebo v Kravsku. Pro MŠ a 1. stupeň ZŠ, celoročně.

Co tu kvete? – pozorovací i hravý program pro MŠ a 1. stupeň ZŠ zaměřený na první jarní květy na podyjských vřesovištích a v lese (březen až duben).

S paní Mločicí do Gránic – hravá výprava do míst přirozeného výskytu chráněných mloků skvrnitých. Povídání o jejich životě, vývoji a prostředí, kde žijí, průzkum obyvatel Gránického potoka. Pro MŠ a 1. až 6. třídu ZŠ.

DSC06959a

Ceník
Celodenní programy (od 4 vyučovacích hodin): 150 Kč/žák
Krátké programy (2 vyučovací hodiny): 50 Kč/žák
Ceny platí pro skupinu minimálně 15  žáků. Pedagogický doprovod neplatí nic, ale zodpovídá za bezpečnost žáků.
Jednotná cena při úhradě ze Šablon: 2 900 Kč (4hodinový program).

Ideální počet účastníků je do 30, tj. jedna třída.

Potřebujete víc informací nebo vytvořit program na míru vašim potřebám? Ozvěte se mi. Budu se těšit.


Spojení se skutečným světem přináší pocit smysluplnosti učení. Kontakt s přírodou zlepšuje pozornost a soustředění. Učení venku zvedá spokojenost a náladu dětí i učitelů. (www.ucimesevenku.cz)

Naplánovat si školní výlet do Podyjí nemusí nutně znamenat nudný pochoďák, kdy největším zážitkem je chleba s řízkem od maminky snězený na trávníku. Venku se můžete i učit. Zábavně, hravě a zážitkově. Kde jinde se učit o přírodě než právě v ní? Vyzkoušejme to spolu!