PROGRAMY PRO ŠKOLNÍ A JINÉ DĚTSKÉ SKUPINY

AKTUÁLNĚ: doba covidová nepřeje žádnému plánování hromadných akcí. Školy jsou na střídačku zavřené a otevřené, všechno jede v nouzovém režimu. Nepřijímám tedy žádné objednávky programů. Snad na jaře 2021, až Podyjí zase krásně rozkvete…

DSC06959a


Naplánovat si školní výlet do Podyjí nemusí nutně znamenat nudný pochoďák, kdy největším zážitkem je chleba s řízkem od maminky snězený na trávníku. Venku se můžete i učit. Zábavně, hravě a zážitkově. Kde jinde se učit o přírodě, než právě v ní? A dá se v lese nebo na vřesovišti procvičit čeština nebo matematika? Vyzkoušejme to spolu. ⇓

Spojení se skutečným světem přináší pocit smysluplnosti učení. Kontakt s přírodou zlepšuje pozornost a soustředění. Učení venku zvedá spokojenost a náladu dětí i učitelů. (www.ucimesevenku.cz)

Nabídka programů pro základní školy a nižší ročníky víceletých gymnázií:

  • Život na vřesovišti – Vycházka na Kraví horu u Znojma, průzkum vřesoviště a hry v terénu. Průřezové učení (zahrnout můžeme všechny předměty), ideální pro 1. st. ZŠ. 
  • Klapání devíti mlýnů – Jak se žilo v oblasti Devíti mlýnů a jak se tamní krajina proměnila za posledních sto let? 11 km dlouhý okruh z Hnanic pro 2. st. ZŠ; kratší varianta pro 1. st. ZŠ.
  • Malované Podyjí – Zaměření na výtvarnou výchovu a tvoření v přírodě. Trasa dle domluvy, pro všechny ročníky ZŠ. 
  • Spisovatelem v Podyjí – Program zaměřený na literaturu a sloh – něco z historie a hrátky se slovy. Výchozí bod je Znojmo. Pro 4.-9. třídu ZŠ.
  • Podyjí za oponou – Nedávná historie v kulisách podyjské přírody, vč. zastavení u Památníku železné opony v Čížově. Pro 2. st. ZŠ.
  • Od všeho trochu aneb Podyjí pro nováčky – Poprvé v Podyjí? Na trase, kterou si dohodneme, si povíme o historii i současnosti národního parku, o tom, co a proč chráníme, co tu žije a roste. S možností přechodu hranic do sousedního NP Thayatal. Pro všechny ročníky ZŠ.

Obecně k programům:  Trasa je vždy podle domluvy. Vy učitelé znáte svou třídu nejlíp a víte, jakou dávku kilometrů zvládnou. Nebo máte daný výchozí/cílový bod – pomůžu vám naplánovat tu nejvhodnější trasu pro vaši třídu. Délka programu je většinou 3–5 vyučovacích hodin. Potřebujete míň/víc? Domluvíme se. Cena je 120 Kč / žák (135–180 min), resp. 150 Kč / žák (181 min a více), a platí pro skupinu minimálně 15  žáků. Pedagogický doprovod je zdarma a zodpovídá za bezpečnost žáků. V ceně jsou zahrnuty pracovní listy a další pomůcky i doprava průvodce.

Pro bližší informace a domluvu termínu mě prosím kontaktujte.