PROGRAMY PRO ŠKOLNÍ A JINÉ DĚTSKÉ SKUPINY 

Celodenní programy (4 až 8 vyučovacích hodin)

Do Podyjí smyslů plně – zažít přírodu všemi smysly, prožít ji plnými doušky a něco se o ní zároveň naučit. Tzn. smysluplné učení s využitím všech smyslů. Pro MŠ, všechny ročníky ZŠ a SŠ nebo věkově smíšené skupiny, kdekoli v Podyjí (výchozí bod a trasa dle domluvy).

Jaro v Podyjí s paní Ruměnicí – program zaměřený na kvetoucí byliny a dřeviny, spolupráci rostlin a hmyzu, vůně a chutě. Pro předškoláky a žáky 1. stupně ZŠ, kdekoli v Podyjí.

Program na míru aneb nejčastější volba – na téma, které zrovna probíráte ve škole, na místo, které potřebujete prozkoumat, apod.

Krátké programy (1 až 2 vyučovací hodiny)

NOVINKA Za netopýry do Uherčic 🦇 – zámecký lesopark v Uherčicích na Znojemsku je parádní venkovní učebna i hřiště se spoustou krásných starých stromů, zámek je sídlem letní kolonie vrápenců a v zimě jsou jeho sklepy úkrytem pro řadu dalších druhů netopýrů. Zkombinujte prohlídku zámku s hravým programem v přírodě na netopýří téma a máte ideální školní výlet. Pro 1. stupeň ZŠ, cca 120 minut + prohlídka zámku (zajistíte si sami), cena 80 Kč/dítě.

Tady je, ta Dyje – povídání, hry a úkoly o životě v řece a kolem řeky s paní Ledňáčkovou; pro předškoláky a 1. stupeň ZŠ. Možné realizovat i jako vnitřní program ve vyučování, v družině nebo v knihovně (45 až 60 minut).

Za zvířátky do přírody – povídání o zvířatech naší přírody, pozorování, poznávačky a tematické hry. Kdekoli v Podyjí, ale také např. na Načeratickém kopci nebo v Kravsku. Pro MŠ a 1. stupeň ZŠ, celoročně.

Co tu kvete? – pozorovací i hravý program pro MŠ a 1. stupeň ZŠ zaměřený na první jarní květy na vřesovištích a v lese (ideálně v březnu).

S paní Mločicí do Gránic – hravá výprava do míst přirozeného výskytu chráněných mloků skvrnitých. Povídání o jejich životě, vývoji a prostředí, kde žijí, průzkum obyvatel Gránického potoka. Pro MŠ a 1. až 6. třídu ZŠ.

DSC06959a

Ceník
Celodenní programy (od 4 vyučovacích hodin): 150 Kč/žák
Krátké programy (do 2 vyučovacích hodin): 50 Kč/žák
Ceny platí pro skupinu minimálně 15  žáků (tzn. menší skupina platí za 15 účastníků). Pedagogický doprovod neplatí nic, ale zodpovídá za bezpečnost a chování žáků.
Jednotná cena delšího programu při úhradě ze Šablon: 3 300 Kč.
U krátkých programů mimo Znojmo si můžu účtovat příspěvek na cestovné.

Ideální počet účastníků je do 30, tj. jedna třída.

Potřebujete víc informací nebo vytvořit program na míru vašim potřebám? Ozvěte se mi. Budu se těšit.


Spojení se skutečným světem přináší pocit smysluplnosti učení. Kontakt s přírodou zlepšuje pozornost a soustředění. Učení venku zvedá spokojenost a náladu dětí i učitelů. (www.ucimesevenku.cz)

Naplánovat si školní výlet do Podyjí nemusí nutně znamenat nudný pochoďák, kdy největším zážitkem je chleba s řízkem od maminky snězený na trávníku. Venku se můžete i učit. Zábavně, hravě a zážitkově. Kde jinde se učit o přírodě než právě v ní? Vyzkoušejme to spolu!