Brouci v Lesíku

Ve znojemském Městském lesíku se objevili obří brouci.

Jak se dozvíte z cedulky, jde o realizovaný projekt Tvoříme Znojmo, který navrhla Lenka Ptáčková. Tvoříme Znojmo je projekt participativního rozpočtování ve Znojmě. Kdokoli ze Znojma a jeho městských částí může podat návrh na projekt, který projde schvalováním, veřejným projednáním a hlasováním. Vítězné projekty pak Znojmo podpoří.

Projekt Život v trávě usiloval o přízeň (rozuměj: hlasy) v roce 2019. Musím přiznat, že jsem k němu byla zpočátku skeptická. Veřejná prezentace mě nepřesvědčila. Vždyť dřevění hmyzáci jsou už v Gránicích, tak proč další a proč zrovna v Louckém parčíku… A brouci s pohyblivými prvky, vždyť to se za chvíli poláme… Ale dobře to dopadlo. Z mého pohledu prospělo umístění těchto pěti obrů do Lesíka – trochu věrohodnějšího prostředí. Brouci jsou festovní, s kovovými částmi. Hezká práce. A teď už jen doufat, že od nich dají vandalové ruce pryč.

Se všemi druhy brouků se můžeme potkat ve Znojmě a blízkém okolí, často právě přímo v Městském lesíku. Zkuste je nejdřív sami poznat, a když si nebudete vědět rady, hledejte decentní popisek přímo na krovkách.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *