Přes vřesoviště do Retzu

Turisticko-předvánoční tip na vycházku:🎄🥾 3. a 4. 12. 2022 se v rakouském Retzu na náměstí konají adventní trhy. Proč si na ně nedojít pěšky? Ze Znojma k vánočnímu stromečku v Retzu je to zhruba 15 kilometrů, cestu si ale můžete zkrátit tím, že se popovezete linkou IDS 818 do Konic, Popic, Havraníků nebo Hnanic.

vřesoviště u Popické kaple

Čeká vás pohodlná procházka přes vřesoviště, chvíli kolem Dyje a pak po asfaltových cestičkách vinicemi s dalekými výhledy. Z Retzu se zpátky svezete lasičkovým vlakem (z náměstí na nádraží je to asi 10 minut a jízdenka do Znojma stojí 34 Kč). A klidně si můžete dát svařák, když nebudete muset řídit!

Znojemská brána v Retzu

🥤🚂 Praktický tip na závěr: když v autobuse platíte jízdné kartou, ušetříte (cesta Znojmo–Popice pak stojí 10 Kč místo dvanácti). Pro nákup jízdenek v rámci IDS JMK taky používám aplikaci Poseidon, i přes ni to vyjde o něco levněji.

Tuto vycházku samozřejmě můžu doporučit v jakémkoli ročním období. S mírnou úpravou se dá celá trasa ze Znojma projet s kočárkem i na kole (u Havraníků se držte na značené cyklostezce). Jezdili jsme tudy rádi s malými dětmi, vede totiž téměř celá mimo klasické silnice s provozem.

Bagr pečuje o zarůstající vřesoviště u Popic
Pastva u Havraníků
Dyje u Judexova mlýna
Pohled od Heiliger Steinu přes Retzbach směrem k Retzu
Vinicemi k Retzu
Selfie na příchodu do Retzu
Vánočně vyzdobené náměstí v Retzu
Zámek Gatterburg (cestou k nádraží)
Pozvánka na adventní trhy 2022

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *