zastavka nove autobusove linky ve Znojme

Od přehrady autobusem

Dovedu si to představit.

⁂ Celý den chodíte Podyjím, kde je to pořád do kopce – z kopce, blížíte se konečně domů do Znojma a při představě, že vás ještě čeká výstup do města, se úplně orosíte.
⁂ Za chvíli vám z nádraží jede autobus nebo vlak, který fakt potřebujete stihnout, abyste se z krásného výletu dostali domů, ale ani sprint prudkou ulicí Napajedla vás nezachrání. (✬)
⁂ Nohy tak dobře neslouží, a tak hledáte trasy, kde byste se kopcům úplně vyhnuli (a to, ruku na srdce, není v Podyjí zrovna jednoduché).
⁂ Vaše děti mají podyjského terénu plné zuby a dole u přehrady se seknou, že už neujdou ani krok. Ani rovně, natož do kopce.
⁂ Setmělo se a vám chůze potmě Gránicemi nebo za sporého osvětlení Karolíniných sadů nedělá dobře.
⁂ Nebo vás už jednoduše bolí nohy.

Už jste někdy v takové situaci byli? Pak máte jistě radost z nové autobusové linky znojemské MHD. Autobus č. 807 totiž jede z Přímětic až dolů k přehradě a zpět.

🚏 Na parkovišti u mostu pod Kraví horou je konečná autobusu, který ještě jednou zastaví na Koželužské ulici (u lávky pro pěší), vyjede serpentinami po Dyjské ul. a pokračuje přes centrum dál. O víkendu sice jede jen jednou za dvě hodiny, ale aspoň něco.

🚌 Linku č. 807 s odjezdem od přehrady využijete, například když:

– jste přišli po červené přes vřesoviště na Kraví hoře ze směru od Konic
– jste přišli po žluté podél přehrady směrem od vyhlídky Sealsfieldův kámen
– jste se byli projít po rovině podél Dyje od Louckého kláštera
– jste prošli Gránice ze směru od Citonic, tj. podél Gránického potoka v podstatě pořád mírně z kopce
– jste byli na vyhlídce Králův stolec a přes terasy a hradišťskou Eliášovu kapli jste sešli ke Staré vodárně
– jste byli na krátké poobědové procházce historickým centrem Znojma a některou z gránických stezek jste sešli dolů pod hrad
– jdete z Muzea motorismu, z plavby po Dyji nebo jednoduše ze zahrádky na Kraví hoře

(✬) Pozor, autobus nezajíždí na nádraží, ale když po 5minutové jízdě vystoupíte na nám. Republiky u divadla, jen sběhnete asi 500 metrů z kopce po Tovární ulici. Zastávka je v malé uličce na konci parku, najdete ji vyznačenou na Mapy.cz.

📧 Chcete víc tipů na výletování Podyjím a okolím? Přihlaste se k odběru občasníku z Podyjí. První číslo budu do vašich mailových schránek posílat už za dva týdny.