Programy pro školy

Naplánovat si školní výlet do Podyjí nemusí nutně znamenat nudný pochoďák, kdy největším zážitkem je chleba s řízkem od maminky snězený na trávníku. Venku se můžete i učit. Zábavně, hravě a zážitkově. Kde jinde se učit o přírodě, než právě v ní? A dá se v lese nebo na vřesovišti procvičit čeština nebo matematika? Vyzkoušejme to spolu. ⇓

Spojení se skutečným světem přináší pocit smysluplnosti učení. Kontakt s přírodou zlepšuje pozornost a soustředění. Učení venku zvedá spokojenost a náladu dětí i učitelů. (www.ucimesevenku.cz)

Aktuální nabídka programů pro školy:

  • Podyjí pro nováčky – Poprvé v Podyjí? Na trase, kterou si dohodneme, si povíme o historii i současnosti národního parku, o tom, co a proč chráníme, co tu žije a roste. S možností přechodu hranic do sousedního NP Thayatal. Pro všechny ročníky ZŠ.
  • Život na vřesovišti – Vycházka na Kraví horu u Znojma, průzkum vřesoviště a hry v terénu, ideální pro 1. st. ZŠ. 
  • Klapání devíti mlýnů – Jak se žilo v oblasti Devíti mlýnů a jak se tamní krajina proměnila za posledních sto let? 11 km dlouhý okruh z Hnanic pro 2. st. ZŠ; kratší varianta pro 1. st. ZŠ.
  • Malované Podyjí – Zaměření na výtvarnou výchovu a tvoření v přírodě. Trasa dle domluvy, pro všechny ročníky ZŠ. 
  • Spisovatelem v Podyjí – Program zaměřený na literaturu a sloh – něco z historie a hrátky se slovy. Výchozí bod je Znojmo. Pro 4.-9. třídu ZŠ.
  • Podyjí za oponou – Nedávná historie v kulisách podyjské přírody, vč. zastavení u Památníku železné opony v Čížově. Pro 2. st. ZŠ.

Národní park Podyjí značka

Obecně k programům:  Trasa je vždy podle domluvy. Vy učitelé znáte svou třídu nejlíp a víte, jakou dávku kilometrů zvládnou. Nebo máte daný výchozí/cílový bod – pomůžu vám naplánovat tu nejvhodnější trasu pro vaši třídu. Délka programu je většinou 3-5 vyučovacích hodin. Potřebujete míň nebo víc? Domluvíme se. Cena je 120 Kč / žák (135-180 min), resp. 150 Kč / žák (181 min a více), a platí pro skupinu minimálně 15  žáků. Pedagogický doprovod je zdarma a zodpovídá za bezpečnost žáků. V ceně jsou zahrnuty pracovní listy a další pomůcky i doprava průvodce. Programy je také možno hradit ze Šablon III. (3.II/13). Pro bližší informace a domluvu termínu mě prosím kontaktujte.